Je čas představit vám alespoň některé vzácné hosty našeho festivalu. Jako první bychom vám rádi představili držitele několika Emmy Awards Davida Hannana. Evropskou premiéru jeho filmu Planeta oceán můžete vidět od 14:45 v sobotu v kině Panorama. Následovat bude beseda.

David Hannan je renomovaný filmař, umělec, pedagog a ochránce životního prostředí. V průběhu posledních 20-ti let získal mezinárodní uznání za jeho udivující a krásné záběry z oceánské říše. Tuto říši zkoumá již více než 50 let a dnes je několika násobným nositelem Emmy jako kameraman i mediální producent, který pracuje hlavně v tropických a mírných vodách okolo Austrálii, Antarktidy, Papua New Guinea, Filipíny a Borneo. Je držitelem několika Emmy Awards.

Jeho firma Plankton Productions sídlí v Austrálii a dnes vlastní jeden z největších nezávislých archivů tropického mořského světa v HD video. Jeho firma produkuje vědecké a vzdělávací programy, hrané filmy, dokumenty, umělecké projekty a virtuální výstavy a projekce o oceánech.

V roce 2009 založil David Ocean Ark Alliance (OAA), celosvětovou neziskovou organizaci se sídlem v Austrálii, která dnes zastřešuje jednu z nejkomplexnějších a celosvětově velmi významných sbírek na téma mořské vědy a digitálních médií. Mezi partnery OAA patří mezinárodně uznávaní vědci, podmořští badatelé, filmaři, umělci, mediální specialisté, obchodníci, lékaři i profesionálové z oblasti zdravotní péče.

Hlavní činností OAA je poskytování unikátních materiálů o mořské vědě i vzdělávací referenční materiály, digitální podvodní zážitky i iniciativy v oblasti ochrany životního prostředí. To vše proto, aby se vytvořilo hlubší pochopení pro jedny z nejzázračnějších křehkých ekosystémů na naší planetě. Organizace se zaměřuje na korálové útesy, pobřežní komunity a polární ekosystém. Jedna z nejdůležitějších iniciativ OAA je Celosvětová vzdělávací nadace.
www.coraldreaming.com