VSTUP NA PROGRAM FESTIVALU JE ZDARMA
Kino Kotva – České Budějovice
08:00 – 10:00 Je s námi konec? (Before The Flood) / Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens / USA / 95″
Film uvede Jindřich Soukal, ředitel festivalu
10:30 – 12:30 Je s námi konec? (Before The Flood) / Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens / USA / 95″
Film uvede Jindřich Soukal, ředitel festivalu
Hotel Diamant – Hluboká nad Vltavou
17:00 – 18:00 Jindřich Böhm – vernisáž fotografií
ČTVRTEK 14.9.2017
Kavárna Lanna – České Budějovice
10:00 – 11:00 Tisková konference festivalu Voda – Moře – Oceány 2017
Kavárna Lanna – České Budějovice
16:30 – 17:30 Vernisáž fotografií z knihy „Příběhy mořeplavců“
Kino Panorama – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:30 Plavba životem / Tomáš Kůdela / ČR / 41″
Mýtická monstra hlubin oceánů (The Definitive Guides: Extreme Sea Monsters) / Mark Bridge / Velká Británie / 44″
10:30 – 12:00 Přednáška pro školy: Jindřich Böhm – „Waorani – mizející svět amazonských domorodců“
Jinjang – Maledivy / Vlastimil Urban / ČR / 35″
12:00 – 13:00 Apokalypsa korálů (The Pale Horse – Coral Apocalypse) / Claudia Schmitt / Německo / 9″
Lodě a doprava na Filipínách (Tough Boats Philippines) / Katy Tooth / Velká Británie / 49″
13:00 – 14:00 Lodě a doprava na Velkých jezerech v USA (Tough Boats Great Lakes USA) / Katy Tooth / Velká Británie / 49″
14:00 – 15:00 Zoubky – záchrana žraloků na Bali (Little Teeth – Saving Sharks on Bali) / Claudia Schmitt / Německo / 7″
Přežijí lední medvědi? (Evolution Of the Polar Bear) / Rémy Marion & Charlène Gravel / Francie / 52″
15:00 – 16:00 Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 1 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 1) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie-USA / 52″
16:00 – 17:00 Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 2 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 2) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie-USA / 52″
17:00 – 18:00 Přednáška pro veřejnost: Daniel Hagen – Holandsko na lodi
18:00 – 19:00 Přednáška pro veřejnost: Václav Cílek – „Krajina a voda“
19:00 – 20:00 Žijeme pod vodou (We live underwater) / Claudia Schmitt / Německo / 7″
Cesta aneb Matka oceán (THE JOURNEY – Mother Ocean) / Jan Kounen, Anne Paris / Francie / 52″
20:00 – 21:30 Kosatky (Blackfish) / Gabriela Cowperthwaite / USA / 83″
ZOO Ohrada – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:00 Poslední ruský parník Dostojevskij (THE LAST RUSSIAN STEAMSHIP «DOSTOEVSKY») / Ivan Magdesyan / Rusko / 23″
Freediving v Mexiku / Vlastimil Urban / ČR / 6″
Nebezpečný odpad na cestě! (HAZARDOUS WASTE ON TOUR!) / Ruža Helać / Srbsko / 25″
10:00 – 11:30 Kosatky (Blackfish) / Gabriela Cowperthwaite / USA / 83″
11:30 – 12:30 Metamorfóza (Metamorphosis) / Adrian Arce / Mexiko / 15″
Metropole na mořském dně (Underwater Metropolis) / Dragan Milutinovic / Srbsko / 26″
Útěk do minulosti (Sprint to the past) / Selkin Fedor / Rusko / 15″
12:30 – 13:30 10 000 Mil od Hříměždic / Vlastimil Urban / ČR / 12″
Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 1 (The Canary Islands 1) / Michael Schlamberger / Rakousko / 45″
13:30 – 15:00 Běsnící moře (Fury of the Sea) / Nicolas Cennac & Jérôme Mignard / Francie / 88″
15:00 – 16:00 Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 2 (The Canary Islands 2) / Michael Schlamberger / Rakousko / 45″
MALEDIVY 2017 volné potápění a unikátní zážitek se žraloky / Světlana Jägerová / ČR / 8″
Rybí příběh / Hana Šťastná / ČR / 10″
Zámeček ZOO Ohrada
17:00 Výstava zakládací listiny a pamětních knih muzea – vernisáž výstavy
17:30 Plavali plavci – komentovaná projekce fotografií na téma historie vorařství v Čechách, přednáší Václav Kinský
PÁTEK 15.9.2017
Zámeček ZOO Ohrada
10:00 – 11:00 Přednáška pro veřejnost: „Voraři“
Kino Panorama – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:30 Běsnící moře (Fury of the Sea) / Nicolas Cennac & Jérôme Mignard / Francie / 88″
10:30 – 12:00 Kosatky (Blackfish) / Gabriela Cowperthwaite / USA / 83″
12:00 – 12:45 Poslední ruský parník Dostojevskij (THE LAST RUSSIAN STEAMSHIP «DOSTOEVSKY») / Ivan Magdesyan / Rusko / 23″
Útěk do minulosti (Sprint to the past) / Selkin Fedor / Rusko / 15″
12:45 – 13:45 Moře (The Sea) / Ronald Faber / Nizozemsko / 5″
Perutýni – piráti Karibiku (New Pirates of the Caribbean – The Lionfish) / Ulf Marquardt / Německo / 52″
13:45 – 15:15 Vlasta Urban o expedici na Šalamounovy ostrovy za historií českého potápění a s Martinem Zajacem o nástrahách
a krásách při natáčení dokumentů o freedivingu.
Jinjang – Maledivy / Vlastimil Urban / ČR / 35″
Freediving v Mexiku / Vlastimil Urban / ČR / 6″
10 000 Mil od Hříměždic / Vlastimil Urban / ČR / 12″
15:15 – 16:30 Vltava – Staronová cesta – beseda k filmu / Miroslav Hrdý / ČR / 25″
Rybí příběh / Hana Šťastná / ČR / 10″
16:45 – 17:00 Vernisáž fotografií Lucie Drlíkové
17:00 – 18:30 Cristina Zenato přednáška a beseda „ Život mezi žraloky“
18:30 – 20:10 Je s námi konec? (Before The Flood) / Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens / USA / 95″
20:10 – 21:00 Skutečná cena lodní dopravy (FREIGHTENED The Real Price of Shipping) / Denis Delestrac / Španělsko – Francie / 52″
ZOO Ohrada – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:30 Mládě běluhy (Baby Beluga) / Michael Parfit, Suzanne Chisholm / USA / 45″
Mýtická monstra hlubin oceánů (The Definitive Guides: Extreme Sea Monsters) / Mark Bridge / Velká Británie/ 44″
10:00 – 12:00 Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 2 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 2) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie – USA / 52″
Vltava – Staronová cesta / Miroslav Hrdý / ČR / 25″
12:00 – 13:00 Žijeme pod vodou (We live underwater) / Claudia Schmitt / Německo / 7″
Budapešťské inferno: Tajemství jeskyně Jánose Molnára (Budapest Inferno) / Balazs Lerner & Gergely Balazs / Maďarsko / 51″
13:00 – 14:00 Vltava / Josef Krček / ČR / 12″
Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 2 (The Canary Islands 2) / Michael Schlamberger / Rakousko / 45″
14:00 – 15:00 Mexiko – freediving na Yucatánu (MEXICO Yucatan freediving) / Světlana Jägerová / ČR / 6″
Lodě a doprava na Velkých jezerech v USA (Tough Boats Great Lakes USA) / Katy Tooth / Velká Británie / 49″
15:00 – 16:00 Lodě a doprava na Filipínách (Tough Boats Philippines) / Katy Tooth / Velká Británie / 49″
Apokalypsa korálů (The Pale Horse – Coral Apocalypse) / Claudia Schmitt / Německo / 9″
Náměstí v Hluboké nad Vltavou
20:00 – 22:00 Koncert VMO – Lenka Dusilová
SOBOTA 16.9.2017
12:00 – 14:00 Výlet lodí pro partnery a hosty festivalu
Kino Panorama – Hluboká nad Vltavou
08:00 – 09:00 Budapešťské inferno: Tajemství jeskyně Jánose Molnára (Budapest Inferno) / Balazs Lerner & Gergely Balazs / Maďarsko/ 51″
Vltava / Josef Krček / ČR / 12″
09:00 – 10:00 Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 3 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 3) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie – USA / 52″
10:00 – 11:00 Jak se stát alfa samcem (How to Become a Sexual Giant) / Guillermo Kloetzer / Uruguay / 52″
11:00 – 12:00 Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 1 (The Canary Islands – 1) / Michael Schlamberger / Rakousko / 45″
Metamorfóza (Metamorphosis) / Adrian Arce / ČR / 12″
12:00 – 13:00 Skutečná cena lodní dopravy (FREIGHTENED The Real Price of Shipping) / Denis Delestrac / Španělsko – Francie / 52″
13:00 – 14:15 Metropole na mořském dně (Underwater Metropolis) / Dragan Milutinovic / Srbsko / 26″
Mládě běluhy (Baby Beluga) / Michael Parfit, Suzanne Chisholm / USA / 45″
14:15 – 16:00 Je s námi konec? (Before The Flood) / Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens / USA / 95″
16:00 – 17:00 Plavba životem / Tomáš Kůdela / ČR / 41″
17:00 – 18:00 Přednáška pro veřejnost: Konkolski a spol. – Slavní čeští mořeplavci
ZOO Ohrada – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:00 Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 1 (SECRET BRAZIL -WILD PANTANAL 1) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie-USA / 52″
10:00 – 11:00 Jak se stát alfa samcem (How to Become a Sexual Giant) / Guillermo Kloetzer / Uruguay / 52″
11:00 – 12:00 Zoubky – záchrana žraloků na Bali (Little Teeth – Saving Sharks on Bali) / Claudia Schmitt / Německo / 7″
Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 3 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 3) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie – USA / 52″
12:00 – 13:00 Cesta aneb Matka oceán (THE JOURNEY – Mother Ocean) / Jan Kounen, Anne Paris / Francie / 52″
13:00 – 14:00 Přežijí lední medvědi? (Evolution Of the Polar Bear) / Rémy Marion & Charlène Gravel / Francie / 52″
14:00 – 15:00 Moře (The Sea) / Ronald Faber / Nizozemsko / 5″
Perutýni – piráti Karibiku (New Pirates of the Caribbean – The Lionfish) / Ulf Marquardt / Německo / 52″
Parkhotel Hluboká – Hluboká nad Vltavou
19:00 – 21:30 Ceremoniační večer VMO 2017
NEDĚLE 17.9.2017
Kino Panorama – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 14:00 Projekce vítězných filmů
Golfový turnaj VMO 2017