VSTUP NA PROGRAM FESTIVALU JE ZDARMA

 

STŘEDA 13.9.2017

Kino Kotva – České Budějovice
08:00 – 10:00  Je s námi konec? (Before The Flood)Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens / USA / 95″
                            Film uvede Jindřich Soukal, ředitel festivalu

10:30 – 12:30  Je s námi konec? (Before The Flood)Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens / USA / 95″
                            Film uvede Jindřich Soukal, ředitel festivalu

Hotel Diamant – Hluboká nad Vltavou
17:00 – 18:00  Jindřich Böhm – vernisáž fotografií

 

ČTVRTEK 14.9.2017

Kavárna Lanna – České Budějovice
10:00 – 11:00  Tisková konference festivalu Voda – Moře – Oceány 2017

Kavárna Lanna – České Budějovice
16:30 – 17:30  Vernisáž fotografií z knihy “Příběhy mořeplavců”

Kino Panorama – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:30  Plavba životem /
 Tomáš Kůdela / ČR / 41″
                         Mýtická monstra hlubin oceánů (The Definitive Guides: Extreme Sea Monsters) / Mark Bridge / Velká Británie / 44″

10:30 – 12:00  Přednáška pro školy: Jindřich Böhm – “Waorani – mizející svět amazonských domorodců”
                            Jinjang – Maledivy / Vlastimil Urban / ČR / 35″

12:00 – 13:00  Apokalypsa korálů (The Pale Horse – Coral Apocalypse) / Claudia Schmitt / Německo / 9″
                         Lodě a doprava na Filipínách (Tough Boats Philippines) / Katy Tooth / Velká Británie / 49″

13:00 – 14:00  Lodě a doprava na Velkých jezerech v USA  (Tough Boats Great Lakes USA) Katy Tooth / Velká Británie / 49″

14:00 – 15:00  Zoubky – záchrana žraloků na Bali (Little Teeth – Saving Sharks on Bali) Claudia Schmitt / Německo / 7″
                         Přežijí lední medvědi? (Evolution Of the Polar Bear) / Rémy Marion & Charlène Gravel / Francie / 52″   

15:00 – 16:00  Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 1 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 1) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie-USA / 52″

16:00 – 17:00  Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 2 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 2) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie-USA / 52″

17:00 – 18:00  Přednáška pro veřejnost: Daniel Hagen – Holandsko na lodi

18:00 – 19:00  Přednáška pro veřejnost: Václav Cílek – „Krajina a voda“

19:00 – 20:00  Žijeme pod vodou (We live underwater) Claudia Schmitt / Německo / 7″
                         Cesta aneb Matka oceán (THE JOURNEY – Mother Ocean) Jan Kounen, Anne Paris / Francie / 52″

20:00 – 21:30  Kosatky (Blackfish) Gabriela Cowperthwaite / USA / 83″

ZOO Ohrada – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:00  Poslední ruský parník Dostojevskij (THE LAST RUSSIAN STEAMSHIP «DOSTOEVSKY») / Ivan Magdesyan / Rusko / 23″ 
                         Freediving v Mexiku / Vlastimil Urban / ČR / 6″
                         Nebezpečný odpad na cestě!  (HAZARDOUS WASTE ON TOUR!) / Ruža Helać / Srbsko / 25″

10:00 – 11:30  Kosatky (Blackfish) / Gabriela Cowperthwaite / USA / 83″

11:30 – 12:30  Metamorfóza (Metamorphosis) / Adrian Arce / Mexiko / 15″ 
                         Metropole na mořském dně (Underwater Metropolis)
/ Dragan Milutinovic / Srbsko / 26″ 
                         Útěk do minulosti (Sprint to the past)
/ Selkin Fedor / Rusko / 15″

12:30 – 13:30  10 000 Mil od Hříměždic / Vlastimil Urban / ČR / 12″ 
                         Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 1 (The Canary Islands 1)
/ Michael Schlamberger / Rakousko / 45″ 

13:30 – 15:00  Běsnící moře (Fury of the Sea) / Nicolas Cennac & Jérôme Mignard / Francie / 88″

15:00 – 16:00  Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 2 (The Canary Islands 2) / Michael Schlamberger / Rakousko / 45″
                         MALEDIVY 2017 volné potápění a unikátní zážitek se žraloky / Světlana Jägerová / ČR / 8″
                         Rybí příběh / Hana Šťastná / ČR / 10″

Zámeček ZOO Ohrada
17:00                 Výstava zakládací listiny a pamětních knih muzea – vernisáž výstavy

17:30                 Plavali plavci – komentovaná projekce fotografií na téma historie vorařství v Čechách, přednáší Václav Kinský


PÁTEK 15.9.2017


Zámeček ZOO Ohrada
10:00 – 11:00  Přednáška pro veřejnost: “Voraři”

Kino Panorama – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:30  Běsnící moře (Fury of the Sea)
/ Nicolas Cennac & Jérôme Mignard / Francie / 88″

10:30 – 12:00  Kosatky (Blackfish) / Gabriela Cowperthwaite / USA / 83″

12:00 – 12:45  Poslední ruský parník Dostojevskij (THE LAST RUSSIAN STEAMSHIP «DOSTOEVSKY») / Ivan Magdesyan / Rusko / 23″ 
                         Útěk do minulosti (Sprint to the past) / Selkin Fedor / Rusko / 15″

12:45 – 13:45  Moře (The Sea) / Ronald Faber / Nizozemsko / 5″ 
                         Perutýni – piráti Karibiku (New Pirates of the Caribbean – The Lionfish) / Ulf Marquardt / Německo / 52″

13:45 – 15:15  Vlasta Urban o expedici na Šalamounovy ostrovy za historií českého potápění a s Martinem Zajacem o nástrahách
                         a krásách při natáčení dokumentů o freedivingu.

                         Jinjang – Maledivy / Vlastimil Urban / ČR / 35″
                         Freediving v Mexiku / Vlastimil Urban / ČR / 6″
                         10 000 Mil od Hříměždic / Vlastimil Urban / ČR / 12″

15:15 – 16:30  Vltava – Staronová cesta – beseda k filmu / Miroslav Hrdý / ČR / 25″
                         Rybí příběh / Hana Šťastná / ČR / 10″

16:45 – 17:00  Vernisáž fotografií Lucie Drlíkové

17:00 – 18:30  Cristina Zenato přednáška a beseda „ Život mezi žraloky“

18:30 – 20:10  Je s námi konec? (Before The Flood) / Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens / USA / 95″

20:10 – 21:00  Skutečná cena lodní dopravy (FREIGHTENED The Real Price of Shipping) / Denis Delestrac / Španělsko – Francie / 52″

ZOO Ohrada – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:30  Mládě běluhy (Baby Beluga)
/ Michael Parfit, Suzanne Chisholm / USA / 45″
                         Mýtická monstra hlubin oceánů (The Definitive Guides: Extreme Sea Monsters)
/ Mark Bridge / Velká Británie/ 44″

10:00 – 12:00  Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 2 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 2) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie – USA / 52″
                         Vltava – Staronová cesta
/ Miroslav Hrdý / ČR / 25″

12:00 – 13:00  Žijeme pod vodou (We live underwater) / Claudia Schmitt / Německo / 7″
                         Budapešťské inferno: Tajemství jeskyně Jánose Molnára (Budapest Inferno)
/ Balazs Lerner & Gergely Balazs / Maďarsko / 51″

13:00 – 14:00  Vltava / Josef Krček / ČR / 12″
                         Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 2 (The Canary Islands 2)
/ Michael Schlamberger / Rakousko / 45″

14:00 – 15:00  Mexiko – freediving na Yucatánu (MEXICO Yucatan freediving) / Světlana Jägerová / ČR / 6″
                         Lodě a doprava na Velkých jezerech v USA  (Tough Boats Great Lakes USA)
/ Katy Tooth / Velká Británie / 49″

15:00 – 16:00  Lodě a doprava na Filipínách (Tough Boats Philippines) / Katy Tooth / Velká Británie / 49″
                         Apokalypsa korálů (The Pale Horse – Coral Apocalypse)
/ Claudia Schmitt / Německo / 9″

Náměstí v Hluboké nad Vltavou
20:00 – 22:00  Koncert VMO  – Lenka Dusilová



SOBOTA 16.9.2017

12:00 – 14:00  Výlet lodí pro partnery a hosty festivalu

Kino Panorama – Hluboká nad Vltavou
08:00 – 09:00  
Budapešťské inferno: Tajemství jeskyně Jánose Molnára (Budapest Inferno) / Balazs Lerner & Gergely Balazs / Maďarsko/ 51″
                          Vltava
Josef Krček / ČR / 12″

09:00 – 10:00  Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 3 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 3) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie – USA / 52″

10:00 – 11:00  Jak se stát alfa samcem (How to Become a Sexual Giant) / Guillermo Kloetzer / Uruguay / 52″

11:00 – 12:00  Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 1 (The Canary Islands – 1) / Michael Schlamberger / Rakousko / 45″
                         Metamorfóza (Metamorphosis) 
/ Adrian Arce / ČR / 12″

12:00 – 13:00  Skutečná cena lodní dopravy (FREIGHTENED The Real Price of Shipping) / Denis Delestrac / Španělsko – Francie / 52″

13:00 – 14:15  Metropole na mořském dně (Underwater Metropolis) / Dragan Milutinovic / Srbsko / 26″ 
                         Mládě běluhy (Baby Beluga)
/ Michael Parfit, Suzanne Chisholm / USA / 45″

14:15 – 16:00  Je s námi konec? (Before The Flood)Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens / USA / 95″

16:00 – 17:00  Plavba životem / Tomáš Kůdela / ČR / 41″

17:00 – 18:00  Přednáška pro veřejnost: Konkolski a spol. – Slavní čeští mořeplavci

ZOO Ohrada – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:00  Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 1 (SECRET BRAZIL -WILD PANTANAL 1) 
Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie-USA / 52″

10:00 – 11:00  Jak se stát alfa samcem (How to Become a Sexual Giant) / Guillermo Kloetzer / Uruguay / 52″

11:00 – 12:00  Zoubky – záchrana žraloků na Bali (Little Teeth – Saving Sharks on Bali) / Claudia Schmitt / Německo / 7″
                         Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 3 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 3) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie – USA / 52″

12:00 – 13:00  Cesta aneb Matka oceán (THE JOURNEY – Mother Ocean) / Jan Kounen, Anne Paris / Francie / 52″                   

13:00 – 14:00  Přežijí lední medvědi? (Evolution Of the Polar Bear) / Rémy Marion & Charlène Gravel / Francie / 52″  

14:00 – 15:00  Moře (The Sea) / Ronald Faber / Nizozemsko / 5″ 
                         Perutýni – piráti Karibiku (New Pirates of the Caribbean – The Lionfish) 
/ Ulf Marquardt / Německo / 52″ 

Parkhotel Hluboká – Hluboká nad Vltavou
19:00 – 21:30  Ceremoniační večer VMO 2017

 

NEDĚLE 17.9.2017

Kino Panorama – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 14:00 Projekce vítězných filmů

Golfový turnaj VMO 2017