Jindřich Soukal

Jindřich Soukal

Cestovatel, potápěčský instruktor, filmař.

Hned po roce 1989 spojil svůj profesní život s potápěním. Od roku 1998 působil jako majitel potápěčských center v ČR a v Chorvatsku. Zároveň začal se skupinami potápěčů a filmařskými produkcemi navštěvovat různé potápěčské lokality ve světě. Od Rudého moře, přes Indický oceán až po Galapády. Jako instruktor vydal stovky potápěčských licencí, profesionálních a divemasterských vydal několik desítek.

V posledních 17 letech naměřil své instruktorské aktivity do Indonésie na ostrov Bali. Zde je spolumajitelem resortu Relax Bali. Spolupracuje s místními úřady na tvorbě příbřežní „non – fishing“ zóny , Kubu marine park,, a je spolutvůrcem projektu „ Relax Bali Wreck – Occupied by the sea“ . \uměle potopeného lodního vraku a jeho následné monitorování pod vodou. Relax Bali wreck je projektem sledování změn na umělém podmořském útesu – potopené lodi. Časosběrným způsobem je monitorováno obsazování lodi podmořskou faunou a florou.

Zároveň se stále věnuje cestování za krásami podmořského světa v rámci svého potápěčského klubu a komunity CK Relax Dive.

Osudové setkání se filmařem Stevem Lichtagem vyústilo ve spolupráci na podvodních filmech a dokumentech. Jako podvodní kameraman a šéf potápěčské logistiky se účastnil na natáčení filmů jako Poslední lovci, Vyhnáni z ráje, nebo posledního filmu produkce Twinstarfilm – Aldabra 3D, byl jednou jeden ostrov.

Od roku 2009 je ředitelem Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány v Hluboké nad Vltavou.